Sosyal Medya ve Google Reklamları ile dijital dünyada yerinizi yetsis ile alın

İnternet Reklamcılığı Nedir?

Ürettiğiniz ürünleri ya da hizmetleri online olarak kullanıcıların ve alıcıların hizmetine sunmak internet reklamcılığı nedir sorusuna verebileceğimiz en iyi yanıttır. Günümüzün en fazla tercih edilen reklamcılık metotlarındandır. İnternet reklamcılığı ile herhangi bir mağazaya sahip olmadan satış yapabilirsiniz.
İnternet reklamcılığı kullanarak hedeflediğiniz kitleye oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu reklamlar sayesinde ürünleriniz daha cazip hale gelecektir. Oldukça fazla kişinin erişebildiği internet reklamları ile ürünleriniz daha kolay satılacak, hizmetleriniz daha çok kişiye ulaşacaktır.
Online olarak satılan pek çok ürün, mağazalardaki ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Böylelikle iyi bir reklam kampanyası ile daha çok müşteriye erişebilirsiniz. İnternet reklamcılığını, ister arama motorları ister ziyaret edilen web siteleri isterseniz de sosyal medya mecralarında kullanabilirsiniz. Diğer reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır ve reklamın ulaştığı kişi sayısı daha fazladır.

Sosyal Medya ve Google Reklamları ile
dijital dünyada yerinizi alın!

Yetsis Bilgi Teknolojileri

İçerik Ağı Reklamları

Reklamı veren ile reklamı yayınlayan farklı kişilerdir. Bu reklamları yayınlayan kişiler web sitelerine gereken kodları eklerler ve web sitesiyle uyumlu reklamı bir şekilde görüntülenmesini sağlar. Reklamın tıklanma oranına göre reklam yayınlayanlar para kazanırlar.

Arama Motoru Reklamları

Reklamverenlerin en sık kullandığı internet reklamları türüdür. Çünkü arama motorları kullanıcıların en çok ziyaret ettikleri sitelerdir ve buradan ulaşılan kullanıcı sayısı diğerlerine oranla daha fazla olacaktır. Bu reklamları yaş, cinsiyet, konum vb. özelliklerle hedefleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya kullanıcı sayısının günden güne arttığı günümüzde internet reklamlarının en etkili yöntemlerinden biri de sosyal medya reklamlarıdır. Hedeflediğiniz kişilerin hangi sosyal ağı etkin kullandıklarını belirlemeli ve o sosyal mecra üzerinden reklam kampanyanızı başlatmalısınız.

İnternet Reklamcılığının Avantajları Nelerdir?

Reklamı yapılan ürün veya hizmet daha fazla kişi tarafından görüntülenir.
İnternet reklamları sayesinde reklamınız oldukça kısa bir süre içerisinde onlarca kişiye ulaşacaktır. Tabii bu etkili bir kampanya ile gerçekleşir.
Reklamı yapılan ürün ile ilgili bilgi almak isteyen kişi sayısı artacağından ürün tanıtımını yapmak daha kolay bir hal alır.
Ürün ve hizmet satışlarınızın artmasını sağlar.
Yüksek bütçeler ayırmadan sadece internet üzerinden uzun süreli reklamlar verebilirsiniz. Bu sayede işletmeler kar etmiş olur. Ayrıca internet reklamları sayesinde Tv reklamları, broşür vb. gereksiz harcamalardan kurtulmuş olacaksınız.
İnternet reklamları istenen dil seçenekleriyle yayınlanabileceğinden dünya çapında bir kampanya yapılmış olur.
Diğer reklamcılık yöntemleriyle ulaşılamayan alanlara dahi ulaşılabilir.
Bu reklamlar sayesinde üretici ve tüketici arasında bir bağ kurulmuş olur.